KowaryPrzekazane w czasie szkolenia treści oceniamy jako przydatne w pracy zawodowej. Doskonała praca trenera.

Urząd Miasta Kowary

Wspólne gospodarzenie w karpackiej przestrzeni z geoinformacją w tle

01.04.2016

W jaki sposób zastosowanie informacji przestrzennej może wspierać ochronę różnorodności biologicznej i krajobrazowej polskich Karpat? Na to pytanie odpowiadamy wspólne z uczestnikami szkoleń pn. "Wspólne gospodarzenie w karpackiej przestrzeni. Kodeks dobrej praktyki", których realizację rozpoczęliśmy w marcu br.

Spotkania są adresowane przede wszystkim do pracowników gmin odpowiedzialnych za prowadzenie spraw dotyczących planowania przestrzennego, zarządzania środowiskiem, inwestycji i rozwoju gmin. Na warsztatach gościmy również członków rad gmin oraz liderów lokalnych społeczności (sołtysów, przedstawicieli organizacji pozarządowych), czy świata nauki.

W trakcie dwudniowych warsztatów uczestnicy poszerzają swoją wiedzę na temat zrównoważonego kształtowania przestrzeni polskich Karpat opartego o Kodeks dobrej praktyki planistycznej. Zdobywają także praktyczne umiejętności w obszarze zastosowania informacji przestrzennej (planistycznej oraz środowiskowej), a także nowoczesnych narzędzi geoinformacyjnych, na rzecz spójnego zarządzania przestrzenią i planowania rozwoju gminy z poszanowaniem wartości krajobrazowych i zasad ochrony przyrody.

Pierwsze szkolenia odbyły się w Piwnicznej-Zdroju (marzec) oraz Lanckoronie (kwiecień). Wzięło w nich udział blisko 70 osób. Aktualny kalendarz spotkań oraz szczegółowe informacje na temat szkoleń są dostępne na stronie Informatorium Karpackiego.

Newsletter
Bezpłatny biuletyn o tematyce przestrzennej i środowiskowej. Aktualne i rzetelne informacje od Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Tak szkolimy
KONTAKT

small

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa
tel. 22 840 66 64

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.gridw.pl

Afiliacje

ica logo  osgeo 819770dbe3  SPRUC biale.jpg-
Laboratorium Otwartego Oprogramowania
w ramach sieci ICA-OSGeo Lab
Centrum Doskonałości eduGIS.pl
sieci digital-earth.eu
Szerokie Porozumienie
na Rzecz Umiejętność Cyfrowych