KowaryPrzekazane w czasie szkolenia treści oceniamy jako przydatne w pracy zawodowej. Doskonała praca trenera.

Urząd Miasta Kowary

Szkolenie GIS dla Białowieskiego Parku Narodowego

14.02.2017

W połowie lutego pracownicy Białowieskiego Parku Narodowego uczestniczyli w szkoleniu GIS, jakie przeprowadziliśmy przy udziale przedstawiciela firmy Taxus IT.

Szkolenie zostało zorganizowane w ramach projektu "Harmonizacja danych o zasobach przyrodniczych Białowieskiego Parku Narodowego w celu poprawy efektywności zarządzania obszarem". Jednym z celów przedsięwzięcia jest wdrożenie systemu monitoringu i zarządzania działaniami ochronnymi w ekosystemach Białowieskiego Parku Narodowego.

szkolenieGIS BPN

fot. Centrum UNEP/GRID-Warszawa

W trakcie dwóch dni poznawaliśmy zasoby bazy danych Białowieskiego Parku Narodowego i ćwiczyliśmy pracę z oprorgramowaniem QGIS. Zajęcia polegały również na testowaniu aplikacji do monitoringu i obserwacji przyrodniczych, opracowanej przez firmę Taxus IT (wykonawcę prac wdrożeniowych Systemu Informacji Przestrzennej dla Parku) - poznawaniu funkcjonalności i możliwości analitycznych. Dużo emocji wzbudziły też testy pracy urządzeń mobilnych - dedykowanych tabletów i smartfonów do pracy w terenie.

Wspólne testowanie elementów wdrażanego Systemu Informacji Przestrzennej pozwoli na jak najlepsze dopasowanie jego funkcjonalności do potrzeb użytkowników - leśniczych, adiunktów oraz pozostałych pracowników merytorycznych Białowieskiego Parku Narodowego.

Projekt "Harmonizacja danych o zasobach przyrodniczych Białowieskiego Parku Narodowego w celu poprawy efektywności zarządzania obszarem" jest realizowany przez Białowieski Park Narodowy oraz Centrum UNEP/GRID-Warszawa w programie „Ochrona Różnorodności Biologicznej ekosystemów” dofinansowanym przez Mechanizm Finansowy Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2009–2014.

Newsletter
Bezpłatny biuletyn o tematyce przestrzennej i środowiskowej. Aktualne i rzetelne informacje od Centrum UNEP/GRID-Warszawa.

Tak szkolimy
KONTAKT

small

Centrum UNEP/GRID-Warszawa
ul. Sobieszyńska 8, 00-764 Warszawa
tel. 22 840 66 64

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
www.gridw.pl

Afiliacje

ica logo  osgeo 819770dbe3  SPRUC biale.jpg-
Laboratorium Otwartego Oprogramowania
w ramach sieci ICA-OSGeo Lab
Centrum Doskonałości eduGIS.pl
sieci digital-earth.eu
Szerokie Porozumienie
na Rzecz Umiejętność Cyfrowych